Општина Лапово је међу 17 локалних самоуправа које су од Министарства за бригу о селу добиле средства за набавку минибуса, чиме ће се обезбедити превоз становника и у најудаљенијим селима. Министар за бригу о селу, Милан Кркобабић, истакао је значај овог програма приликом потписивања уговора са представницима локалних самоуправа.

Кркобабић је нагласио да ће минибус омогућити превоз за 750 становника у три села на Косову и Метохији, конкретно у Ораховцу. Након данашњег потписивања уговора, бесплатан превоз ће бити омогућен у још 264 села широм Србије.

Председник Комисије и декан Саобраћајног факултета, проф. др Небојша Бојовић, истакао је важност овог програма и најавио даљу сарадњу са Министарством у циљу системског решавања питања мобилности у руралним деловима Србије.

Председник општине Лапово изразио је захвалност Министарству и истакао да ће минибус значајно побољшати квалитет живота становника села у овој општини, омогућавајући им лакши приступ граду и потребним услугама.

За више информација о овом програму и другим иницијативама Министарства за бригу о селу, посетите званични сајт.