У недељу, 17. марта, Општина Лапово је свечано обележила Дан Општине пригодним догађајем који је окупио грађане, партнере и сараднике на свечаној седници Скупштине Општине Лапово. Манифестација је одржана у Центру за Културу “Стефан Немања” у Лапову, где су се окупљени заједно прослављали постигнућа и доприносе заједници.

На свечаној седници Скупштине Општине Лапово, истакнути су појединци, организације и компаније које су се истакле својим ангажманом и доприносом развоју општине Лапово. Награде су уручене грађанима који су се истакли у својим заједницама, као и партнерима и сарадницима који су подржали различите иницијативе и пројекте у општини.

Центар за Културу “Стефан Немања” био је место где су се сусрели различити делови заједнице Лапова како би обележили овај важан дан. Уз присуство локалних званичника, културних догађаја и свечаности, ово је била прилика да се заједно прослави успех и заједништво које карактерише општину Лапово.

Свечаност су увеличали и државни званичници, као и представници других општина, који су присуствовали догађају како би подржали и честитали Општини Лапово на постигнутим успесима и достигнућима.

Овај догађај је додатно подстакао дух заједништва и поноса међу грађанима Лапова, истичући важност сарадње и ангажмана у изградњи боље будућности за све. Општина Лапово захваљује свима који су допринели успеху ове свечаности и позива на даљу сарадњу и заједнички рад на просперитету општине.